POVRCHOVÁ úprava adler

PREVRATNÝ SYSTém povrchovej úpravy adler Highres
s 10 - ročnou zárukou

Čo Vám HighRes prináša?

  • perfektný vzhľad okien s maximálnou ochranou
  • krásne rovnofarebné povrchy
  • vysokú ochranu voči mechanickému poškodeniu
  • výborná vodeodolnosť
  • dobrá paropriepustnosť
  • dokonalá UV OCHRANA
  • 10 - ročná garancia bez zbytočných papierovačiek

OChrANA PRED ABSORPCIOU VODY

Bežné lazúrovacie laky vydržia trvalé zaťaženie tečúcou vodou (dlhé dažďové periódy) len v obmedzenom čase, potom začne voda cez lakový film prenikať, ten zbelavie a stratí svoju transparentnosť. Nie ale hrubovrstvá vodouriediteľná lazúra Aquawood DSL - 3 generácie: husté zosietenie lakového filmu zabráni natrvalo absorbovaniu vody.

PRIEPUSTNOSŤ VODNEJ PARY

Vysoká priepustnosť vodnej pary je výhodou vo všetkých situáciách, kde vplyvom vysokej vlhkosti vnútorného priestoru dochádza k zvýšenému difúznemu zaťaženiu, ako napríklad zimné stavby, ktoré sú vyhrievané, ale často len nedostatočne vetrané. Naše lazúry a laky disponujú veľmi vysokou priepustnosťou vodnej pary a tým predchádzajú poškodeniam vplyvom vlhkosti. V každom prípade sa ale musí vykonávať pravidelné vetranie!!!

ELASTICITA

Produkty ADLER na povrchovú úpravu okien sa vždy vyznačovali veľmi vysokou elasticitou. Tieto výsledky sa ešte vylepšili: lazúrový film hrubovrstvej lazúry DSL sa dá napríklad roztiahnuť na dvojnásobnú dĺžku. To zaručuje, že nepretržité napúčanie a zosýchanie dreva je neustále spoločne s lakovým filmom - žiadne nebezpečenstvo mikrotrhlín aj pri silných teplotných výkyvoch.

VYNIKAJÚCA PRIĽNAVOSŤ ZA MOKRA

Aj pri silne prevlhnutom dreve, ako sa môže stať pri dlhších dažďových periódach, alebo konštantne vysokej izbovej vlhkosti, si laky a lazúry 3 generácie zachovávajú bezchybnú priľnavosť k podkladu.

VEĽMI VYSOKÁ ODOLNOSŤ VOČI KRUPOBITIU

Lazúrový film dosahuje svoju ochrannú účinnosť, ak je intaktný, teda neporušený. Silným krupobitím sa lazúrové filmy často poškodia a voda a vlhkosť si nájdu bezprekážkový prístup do dreva. Nové druhy živíc 3 generácie ponúkajú odolnosť proti vzniku trhlín, ktorá odolá aj nárazu krúp.

NAJMODERNEJŠIA UV OCHRANA

Všetky farebné odtiene lazúr 3 generácie sa znovu zlepšili v pigmentácii, aby splnili najprísnejšie kritériá ochrany UV. Aj najsvetlejšie farebné odtiene lazúr blokujú viac ako 90% UV žiarenia škodlivého pre drevo (na obr. v modrej farbe). Na meranie používame najmodernejšie metódy, v krátkodobom poveternostnom pôsobení sú výsledky trvalo kontrolované.

EGALIZAČNÉ FARBY

Vyrovnávaniu rozlične silno nasiakavých drevených podkladov sme venovali veľa výskumnej práce. Výsledkom sú impregnácie a lazúry, ktoré zaručujú aj na problémových drevinách alebo na nadpájaných (tzv. cinkovaných) hranoloch rovnomernú farebnosť.